Úprava vody

Chemické automatiky, solničky, UVC, chemie

V dnešní době máme možnost využití široké škály výrobků na údržbu vody.

Základní úpravu vody v bazénu nebo whirlpoolu lze klasickou chemií od osvědčených zahraničních dodavatelů. Například španělská CTX nebo německá Chemoform a Dinotec, rakouská Arcana BWT a další. Z českké dodávky se jedná o velice kvalitní čistou chemii ASEKO.

Bezchlorová chemie

Bezchlorová chemie

Vyšší třídou jsou automatické chemizace které usnadňují údržbu bazénové vody. Chemické automatizace dodáváme od jednoduchých systémů po plně automatizované chemizace s připojením na NET.

Bezchlorová automatizace údržby vody v bazénu

Bezchlorová automatizace údržby vody v bazénu

Módním trendem současnosti jsou solné systémy údržby vody. Používá se zařízení pro elektrolytický rozklad lehce nasolené vody (2-5kg soli na m3 vody)

Údržba kvality vody v bazénu solí - slaná voda

Údržba kvality vody v bazénu solí – slaná voda

Dále jsou používány systémy ozonizace, které nacházejí uplatnění hlavně u teplejších vod u vířivek a whirlpoolů.

V poslední době se začíná rozšiřovat systém úpravy vody pomocí chlordioxidu. Chlor – dioxidové úpravny se montují hlavně v profesionálních provozech. Chlor-dioxid má kromě velké účinnosti likvidace škodlivin ve vodě výbornou vlastnost průniku biofilmem – likvidace patogenů v usazeninách na vnitřních stěnách cirkulačního potrubí.

V soukromém sektoru se též používají úpravny vody pomocí pomalého elektrolytického rozpouštění mědi a stříbra například systém LAGUNA.

Iontová úpravna vody v bazénu

Bezchlorová úpravna vody ionty stříbra a mědi

Velmi účinný systém údržby je zajišťován instalací různých typů UV lamp, které svým působením snižují náklady na chemické produkty údržby vody. Lampy se rozdělují na nízkotlaké pro použití v soukromých bazénech a středotlaké pro komerční bazény.

UV lampa s ionizátorem

UVC lampa s ionizací