Vložkované bazény

fóliované bazény – bazény s těžkou vložkou

Pro naše bazény a repase bazénů provádíme jednu z nejkvalitnějších hydroizolací povrchů bazénu. Na místě u zákazníka vyvařujeme bazény těžkou vložkou. Tyto fólie jsou opatřeny vnitřní armovací síťovinou a vyznačují se vysokou pevností, pružností, barevnou stálostí s UV stabilitou a dlouhou životností.

Stručný přehled, jak to probíhá…

Očištění povrchu

Očištění povrchu

Příprava bazénové vany – nejprve je třeba vyčistit celý bazén od drobných nečistot, neboť budoucí tlak vody v bazénu okopíruje veškeré povrchové nerovnosti. Při repasi bazénu také obrušujeme zkorodované stěny a opětovně provádíme konzervační nátěr

 

 

 

 

Geotextiní vložka

Geotextilie

Vyložení vnitřku skeletu geotextilií -povrch bazénové vany vyložíme geotextilní podložkou pro vyrovnání drobných povrchových vad vany a změkčení podkladu budoucí fólie. Fólie je pak také příjemně pocitově měkčí na dotek

 

 

Návarové lišty

Návarové lišty

 

Osazení bazénu návarovými lištamivložená geotextilní podložka se ukotví pomocí kovových profilů ke stěnám. Profilové lišty jsou opatřeny plastovým povrchem sloužícím k budoucímu návaru těžké fólie a dodávají v modré nebo šedé barvě, délce 2m a trojím provedení – rohová lišta, koutová lišta a návarový pásek.

K povrchu se kotvící profily upevňují pomocí natloukacích nýtů

 

 

Fóliování bazénu

Fóliování bazénu

 

 

Vlastní vložkování těžkou fólií -fóliování hydroizolace bazénu probíhá za tepla. Jednotlivé díly těžké vložky přichycujeme pomocí kvalitní svářečky fólií s tepelnou regulací. Svářečka je vybavena různými tvarovými tryskami a umožňuje vyvařit různé tvary uložené fólie. V bazénu nejprve vyvaříme dno a pak k lištám uchytíme obvodový plášť fólie postupným přivařením k návarovým profilům. Nakonec vaříme fólii na fólii tak aby vznikla dokonale hydroizolovaná bazénová vana.

Protiskluzové návary

Protiskluzové návary

 

Návar protiskluzu – v případě vnitřních schodů, nebo míst s možností uklouznutí, osazujeme povrch protiskluzně upravenou fólií. Povrch protiskluzně upravené fólie je opatřen rastrem, který maximálně brání uklouznutí na bazénových schodech.

Na závěr kontrolujeme svary fólie a všechny zaléváme tekutou fólií. Tekutá fólie se dodává v průhledné transparentní barvě, nebo v barvách pokládaných fólií. Zalitý svar je nyní dokonale spojen s jistotou vodotěsnosti.

 

 

Montáž krycích rámečků

Montáž rámečků armatur

Blížíme se do finále -nakonec montujeme těsnící rámečky jednotlivých prvků technologie a ozdobné krytky trysek a skimmerů.

 

 

 Další využití – s touto metodou lze izolovat i jiné objekty, balkony, terasy, střechy. Izolujeme stavby bazénů, které jsou ohrožovány spodní tlakovou vodou. Vyrábíme hydroizolační membrány proti spodní vodě a pak je teprve možné provádět stavbu bazénové vany. Dále provádíme repase starých bazénů a různých nádrží. Vložkujeme zahradní jezírka a biotopy. Pro bazény s přelivem vyrábíme AKUMULAČNÍ nádrže.

Napuštěný bazén

Napuštěný fóliovaný bazén

 

 

.