Tepelně izolační kryt

– plovoucí lamely

navrhujeme, dodáváme a montujeme automatické hladinové žaluziové kryty vnitřních i venkovních bazénů

Tepelně izolační kryt hladiny- plovoucí žaluzie zajišťuje:

– snížení energetických nákladů na natápění bazénu (tepelné ztráty odkrytého bazénu činí až 80% celkových ztrát)

– snížení nákladů chemie do bazénu na úpravu bazénové vody

– úspora vody pro nižší odpar z hladiny bazénu

– příjemný pohled na hezký bazén s možností barevného výběru plovoucí žaluzie

– příjemně ohřátá voda připravená ke koupání kdykoliv cvaknete ovládačem automatického zakrytí bazénu

Způsob typu montáže

Podhladinová montáž – lze realizovat do dnové šachty, stěnové kapsy, šachty za bazén, do lavice u dna nebo pod překlad tzv. pod břeh. Na náviny rola se štěrbinovým výjezdem osazujeme levný plastový kryt v nerezovém rámu, nebo nerezovou konstrukci zakrytí šachty rola s kartáčovanou nebo leštěnou povrchovou úpravou stabilní kvalitní nerezi. Nerezové povrchy umíme i obkládat. Používáme spolehlivý systémem stavební chemie PCI Colastic.

Nadhladinová montáž – je realizována u hrany bazénu dodatečně montovaným elektrickým navíjecím zařízením zakrývání hladiny. U tohoto typu montáže lze navíjecí zařízení osadit montovaným krytem. Kryty dodáváme v různých variantách od jednoduchých po složitější typy krytů. Provádíme například kryty s nerezovou konstrukcí a povrch tvoří exotické dřevo.

Pohony – převodovky – motory

Motory s převodovkami odpovídající síly navíjení jsou již v převážné většině montovány do hřídele navíjecí tyče. Ovládání návinu je spínáno v základu roletovým dvojtlačítkem s možností dálkového ovládání.Pohony – převodovky

Provedení – typy lamel

Žaluzie pro zakrývání bazénu dodáváme ve dvou základních provedeních plastové PVC, nebo polykarbonát v různých barevných odstínech.

Typově dodáváme plovoucí lamely ve dvou šířkách dvoukomorové nebo trojkomorové. Trojkomorové typy lamel mají větší povrchovou bezpečnostní nosnost.

Dovoz plovoucích lamel je zajišťován převážně z Belgie a Francie.

PVC lamely pro roletové kryty bazénu

Výhody:  levnější cena, rychlejší dostupnost.

Nevýhody: náchylnější k povrchovému mechanickému poškození, nižší teplotní stabilita určitých typů lamel při vysokých teplotách na slunci bez vody.

Polykarbonátové lamely pro žaluziové kryty hladin

Výhody: vysoká pevnostní stabilita materiálu i při vyšších teplotách, výběr většího množství barevných variant typů lamel. Více typů průhledných lamel, solární lamely které přihřívají vodu, dlouhá životnost lamelového hladinového zakrytí bazénu

Nevýhody: vyšší cena lamel, delší dodací lhůta

Žaluziový kryt činí z bazénu dokonalé luxusní dílo